Par Google grāmatu meklēšanu
Pārskats
 Uzskati un viedokļi
Vispārēja palīdzība

Partneru programma
Izdevējiem un autoriem
Pievienojieties tagad
Partneru programmas palīdzība

Bibliotēkas projekts
Pārskats
Bibliotēku partneri
Palīdzība bibliotekāriem

Par Google grāmatu meklēšanu

Pārskats | Vēsture | Fakti un izdomājumi

Fakti un izdomājumi

Izdomājumi: Google grāmatu meklēšana ļauj lejupielādēt jebkuru grāmatu pasaulē par velti.

Fakts: Google grāmatu meklēšana palīdz jums meklēt un atrast grāmatas, bet ne lejupielādēt vai lasīt grāmatas, par tām nesamaksājot. Tāpēc, kad atradīsiet grāmatu, ko aizsargā autortiesības, jūs redzēsiet tikai nelielu daļu no grāmatas vai Sīkskatu, vai Parauga lappuses skatu, kā arī saites uz vietām, kur to var nopirkt vai aizņemties. Ja jūs atrodat grāmatu, kurai beidzies autortiesību aizliegums, mēs varam parādīt Pilnu grāmatas skatu. (Jūs varat vairāk uzzināt par publiskās lietošanas grāmatām Google grāmatu meklēšanā šeit.)


Izdomājumi: Jūs sakāt, ka rādāt tikai mazus sīkskatus grāmatām, ko aizsargā autortiesības, bet es redzu pilnas lappuses, tāpēc jūs droši vien pārkāpjat autortiesības.

Fakts: Ja jūs redzat vairāk nekā dažus sīkskatus autortiesību aizsargātai grāmatai Google grāmatu meklēšanā, tas ir tāpēc, ka autors vai izdevējs ir iesaistījies mūsu Partneru programmā un devis atļauju rādīt jums Parauga lappuses skatu, kas palīdz uzzināt pietiekami daudz par grāmatu, lai noskaidrotu, vai vēlaties to pirkt vai ne. Šādi mēs rīkojamies tikai ar izdevēja nepārprotami izteiktu atļauju.


Izdomājumi: Ja grāmatai vēl ir autortiesību aizliegums, tās skenēšana bez atļaujas ir aizliegta.

Fakts: Šis laikam ir visbiežākais pārpratums saistībā ar Google grāmatu meklēšanu un ar autortiesībām vispār. Ja bibliotēkas grāmata ir publiski pieejama (bez autortiesībām), tas tiek norādīts tās sākumā. Ja tai pastāv autortiesību aizliegums, lietotāji redz tikai pamatinformāciju (piemēram, grāmatas nosaukumu, autora vārdu), divus vai trīs sīkskatus un informāciju par to, kurā bibliotēkā grāmata atrodama vai kur to var nopirkt. Ja izdevēji vai autori nevēlas, lai viņu grāmatas pārveido digitālā formātā, viņiem ir tas mums jāpaziņo un mēs šīs grāmatas izslēgsim no saraksta. 

Mēs uzmanīgi izveidojām Google grāmatu meklēšanu, lai būtu droši, ka mūsu grāmatu lietošana ir taisnīga un pilnībā atbilst likumam. Autortiesību likums ir veidots, lai aizsargātu un celtu radošo darbu vērtību, lai to rastos vairāk, lai mudinātu autorus rakstīt un izdevējus izdot. Mēs ticam, ka, izveidojot lasītājiem jaunas iespējas atrast vai nopirkt grāmatas, mēs varam palīdzēt autoriem un izdevējiem pārdot vairāk. Par taisnīgu lietošanu vairāk var uzzināt šeit.


Izdomājumi: Šis ir labs projekts, vienīgi Google neļauj autoriem vai izdevējiem izlemt, vai to grāmatas tiek parādītas Google grāmatu meklēšanā vai ne.

Fakts: Jebkurš izdevējs vai cits autortiesību īpašnieks var viegli izslēgt savus nosaukumus no Google grāmatu meklēšanas jebkurā laikā un jebkuru iemeslu dēļ. Informāciju, kā to izdarīt, var atrast šeit , mums ir izveidota atbalsta komanda, kura ir gatava palīdzēt ikvienam, kam ir grūtības tikt galā pašam.

Tomēr ir jāņem vērā, ka neviens nekādā gadījumā nevarēs redzēt pilnu autortiesību aizsargātu grāmatu Google grāmatu meklēšanā bez autortiesību īpašnieka atļaujas, — mēs rādām tikai teksta sīkskatus, kas atrodas blakus meklējamajam vārdam, ja vien autortiesību īpašnieks nav devis mums īpašu atļauju rādīt vairāk.


Izdomājumi: Google saņem samaksu no tādiem grāmatu pārdevējiem kā „Amazon” par to, ka iekļauj saites Google grāmatu meklēšanas lappusēs.

Fakts: Mēs piedāvājam saites uz grāmatu pārdevējiem Google grāmatu meklēšanā, jo vēlamies atvieglot lietotājiem grāmatu iegādi un izdevējiem — pārdošanu. Grāmatu pārdevēji nemaksā, lai to saites tiktu iekļautas Google grāmatu meklēšanā, un Google nesaņem naudu, ja jūs nopērkat grāmatu pie kāda no šiem pārdevējiem..


Izdomājumi: Google saņem peļņu, izmantojot citu cilvēku grāmatas, ja izvieto reklāmas Google grāmatu meklēšanas lappusēs, un nedala peļņu ar autortiesību īpašniekiem.

Fakts: Tieši pretēji — Google grāmatu meklēšana ar saviem ievērojamajiem izdevumiem sniedz milzīgu labumu autoriem un izdevējiem. Mēs neizvietojam reklāmas īpašā grāmatā, ja vien autortiesību īpašnieks nav devis atļauju izvietot grāmatas fragmentus un nevēlas rādīt reklāmu. Kad mēs rādām reklāmas, ieņēmumi lielākoties tiek atdoti atpakaļ autortiesību īpašniekam. Citiem vārdiem sakot, mēs gūstam peļņu no Google grāmatu meklēšanas reklāmām tikai tad, ja to gūst arī mūsu partneri izdevēji.

©2011 Google — SākumlapaPar GoogleKonfidencialitātes politika