Par Google grāmatu meklēšanu
Pārskats
 Uzskati un viedokļi
Vispārēja palīdzība

Partneru programma
Izdevējiem un autoriem
Pievienojieties tagad
Partneru programmas palīdzība

Bibliotēkas projekts
Pārskats
• Bibliotēku partneri
Palīdzība bibliotekāriem

Bibliotēku partneri

Bavārijas valsts bibliotēka

"Ar šodienas paziņojumu mēs atveram mūsu bibliotēku pasaulei un patiesā bibliotēku mērķa – grāmatu un zināšanu atklāšanu – ziņā speram nozīmīgu soli tālāk digitālajā ērā. Ir aizraujoši censties palīdzēt lasītājiem visā pasaulē atklāt Vācijas bagāto literāro tradīciju tiešsaistē un piekļūt tai – kad un kur vien viņi vēlas."

-Dr. Rolfs Griebels (Rolf Griebel), Bavārijas valsts bibliotēkas ģenerāldirektors

Uzzināt vairāk par Bavārijas valsts bibliotēkas iesaistīšanos projektā [vācu valodā].

Kolumbijas Universitāte

"Mūsu dalība Google grāmatu meklēšanas bibliotēkas projektā ievērojami paplašinās digitālos bibliotēkas resursus, kas bibliotēkām pašreiz ir," teica Džeimss Nīls, Kolumbijas Universitātes informācijas pakalpojumu viceprezidents un universitātes bibliotekārs. "Tas palīdzēs bibliotēkām padarīt pieejamu ievērojamu daļu no tās unikālā arhīva un īpašās kolekcijas skolēniem un pētniekiem visā pasaulē tādos veidos, kas mainīs zināšanu dabu."

-Džeimss Nīls, universitātes bibliotekārs un Kolumbijas Universitātes informācijas pakalpojumu viceprezidents.

Uzziniet vairāk par Kolumbijas Universitātes līdzdalību projektā.

Committee on Institutional Cooperation (CIC) (Iestāžu sadarbības komiteja) (ISK)

"Šī sadarbība ar Google ir viens no visambiciozākajiem pasākumiem ISK pastāvēšanas vēsturē un nozīmē ievērojamas bibliotēku pakalpojumu un informācijas piekļuves pārmaiņas. Mēs atveram šos resursus gan kopējam labumam, kopīgi lietojamam starp universitātēm, gan arī sabiedrības labumam, kas pieejams daudz plašāk. "

-Barbara Makfadena Allena (Barbara McFadden Allen), ISK direktore

Uzziniet vairāk par ISK līdzdalību projektā.

Kornela Universitātes bibliotēka

Mūsdienās pētījumu bibliotēkas ir neatņemami partneri akadēmiskajās iestādēs, jo tās atbalsta pētījumus, apmācību un mācības. Tās arī kalpo sabiedrībai, uzlabojot piekļuvi pasaules labāko prātu darbiem. Kā viena no lielākajām pētījumu bibliotēkām Kornela Universitātes bibliotēka priecājas pievienoties savām līdzinieku iestādēm šajā sadarbībā ar Google. Šo attiecību iznākums ir ar pilnu zinātnisko tekstu resursu nodrošināšanu tiešsaistē saistītā laika un pūļu ievērojama samazināšana."

-Kornela Universitātes pagaidu bibliotekāre Anna R. Kenija (Anne R. Kenney)

Uzziniet vairāk par Kornela Universitātes bibliotēkas līdzdalību projektā.

Hārvardas Universitāte

Jaunais gadsimts piedāvā jaunas iespējas bibliotēkām, tostarp Hārvardas Universitātes bibliotēkai, un personām, kas tās izmanto. Sadarbība starp galvenajām pētījumu bibliotēkām un Google radīs nozīmīgu sabiedrisko ieguvumu studentiem, skolotājiem, zinātniekiem, kā arī citiem lasītajiem. Projekts izmanto interneta iespējas, lai ļautu lietotājiem noteikt interesējošās grāmatas ar agrāk neiedomājamu precizitāti un ātrumu. Tad lietotājs tek vadīts, lai atrastu grāmatas vietējās bibliotēkās vai nopirktu tās no izdevējiem un grāmatu pārdevējiem. Un grāmatām publiskajā domēnā piekļuve būs vēl plašāka."

– Sidnejs Verba (Sidney Verba), Hārvardas Universitātes bibliotēkas direktors

Uzziniet vairāk par Kolumbijas Universitātes līdzdalību projektā.

Gentas Universitātes bibliotēka

Mēs ar prieku piedāvāsim mūsu grāmatas un mūsu bibliotēku pasaulei, izmantojot šo projektu. Šie ir aizraujoši centieni palīdzēt lasītājiem (neatkarīgi no to atrašanās vietas) atklāt Beļģijas un Eiropas bagāto literāro tradīciju un kultūru un piekļūt tām. Turklāt mēs taisāmies uzsākt ilggadēju projektu, lai restaurētu mūsu bibliotēkas ēku, un, kamēr mūsu bibliotēkas durvis būs slēgtas, ar Google grāmatu meklēšanu tās grāmatas joprojām būs pieejamas studentiem un akadēmiķiem."

– Silvija van Petegema (Sylvia Van Peteghem), Gentas Universitātes bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Uzzināt vairāk par Gentas Universitātes bibliotēkas iesaistīšanos šajā projektā [holandiešu valodā]

Keijo Universitātes bibliotēka

Šis Google projekts ļauj mums padarīt mūsu krājumu redzamus visai pasaulei, lai mūsu grāmatas sniegtu ieguldījumu pētījumos un izglītībā vispasaules mērogā. Mūsu universitāti 1858. gadā dibināja Jukiči Fukudzava (Yukichi Fukuzawa), kas bija labi pazīstams ar saviem centieniem attīstīt informācijas sniegšanu un informācijas sniegšanas līdzekļus modernajā Japānā. Tāpēc Keijo Universitāte ir ideāli piemērota būt par pirmo japāņu bibliotēku, kas piedalās Google grāmatu meklēšanā."

- Profesors S. Sugijama (S. Sugiyama), Keijo Universitātes bibliotēkas direktors

Uzzināt vairāk par Keijo Universitātes iesaistīšanos šajā projektā [japāņu valodā].

Katalonijas Nacionālā bibliotēka

Kādreiz bija tā, ka tikai tie, kas varēja apmeklēt mūsu bibliotēku, varēja 'apmeklēt' mūsu grāmatas. Tagad ikviens, kam interesē mūsu bibliotēkā esošo literāro darbu plašais klāsts, varēs šos darbus atrast un piekļūt tiem tiešsaistē–vai varbūt nejauši atklāt tos, vienkārši meklējot Google grāmatu meklēšanas indeksā. Tas ir milzīgs solis uz priekšu, lai ļautu lasītājiem visā pasaulē atklāt bagāto kataloniešu, kastīliešu un latīņamerikāņu literatūras vēsturi un piekļūt tai.

– Dolorsa Lamarka (Dolors Lamarca), Barselonas Nacionālās bibliotēkas direktore

Uzzināt vairāk par Katalonijas Nacionālās bibliotēkas iesaistīšanos šajā projektā [katalāņu valodā].

Ņujorkas publiskā bibliotēka

Ņujorkas publiskās bibliotēkas pētījumu bibliotēkas bija pārsteigtas par Google misijas saplūšanu ar viņu pašu misiju.Mēs uzskatām ciparošanas projektu par informācijas piekļuves pārveides brīdi un vēlējāmies ne tikai iemācīties no tās, bet arī to ietekmēt. Mūsu pašreizējā atbilde ir konservatīva — ar ierobežotu sējumu skaitu izcilā stāvoklī, izvēlētajās valodās un publiskajā domēnā. Ar pienācīgu šīs ierobežotās dalības novērtējumu mēs ar nepacietību gaidām daudz plašāku sadarbību nākotnē."

– Deivids Fariero (David Ferriero), Endrjū V. Melons (Andrew W. Mellon), Ņujorkas publiskās bibliotēkas pētījumu bibliotēku direktors un izpilddirektors

Uzziniet vairāk par Ņujorkas publiskās bibliotēkas līdzdalību projektā.

Oksfordas Universitāte

Bodleianas bibliotēkas (Bodleian Library) misija jau no tās dibināšanas 1602. gadā ir bijusi balstīta uz sera Tomasa Bodlija (Sir Thomas Bodley) redzējumu par bibliotēkas kalpošanu vispasaules 'Vēstuļu republikā', kur bibliotēkas krājumi ir pieejami visiem, kam tos nepieciešams izmantot. Līdz šai dienai vairāk nekā 60 % lasītāju, kas izmanto Bodleianas bibliotēku un strādā tajā, nav tiešas piederības Oksfordas Universitātei. Google bibliotēkas projekts Oksfordā apliecina mūsu pastāvīgos centienus ļaut un sekmēt piekļuvi mūsu saturam zinātnieku aprindām un plašākai sabiedrībai. Šī iniciatīva turpinās sera Tomasa Bodlija redzējumu un Bodleianas bibliotēkas garu digitālajā laikmetā, ļaujot lasītājiem no visas pasaules piekļūt bibliotēkas krājumiem, izmantojot globālo tīmekli.

– Ronalds Milns (Ronald Milne), Oksfordas Universitātes bibliotēkas direktora vietas izpildītājs un Bodlija bibliotekārs

Uzziniet vairāk par Kolumbijas Universitātes līdzdalību projektā.

Prinstonas Universitāte

Daudzās Prinstonas bibliotekāru paaudzes ir veltījušas savu darbu, lai izveidotu apbrīnojamu grāmatu kolekciju neskaitāmās valodās un par tūkstošiem tēmu. Ar tiešsaistē pieejamu to krājumu daļu, ko neaizstāv autortiesības, Prinstonas studentiem un fakultātei būs daudz vieglāk veikt pētījumus, un pievienošanās Googla sadarbībai ļauj mums dalīt savus krājumus ar pētniekiem visā pasaulē, tas ir solis, kas apliecina universitātes neoficiālo saukli par Prinstonas kalpošanu visai tautai un kalpošanu visām tautām."

– Karīna Trainere (Karin Trainer), Prinstonas Universitātes bibliotekāre

Uzziniet vairāk par Kornela Universitātes bibliotēkas līdzdalību projektā.

Stenforda Universitāte

Stenforda ir pārveidojusi tekstus digitālā formātā jau vairākus gadus, lai padarītu tos pieejamākus un meklējamākus, bet ar grāmatām atšķirībā no žurnāliem šādi centieni ir bijuši ļoti ierobežoti gan tehnisku, gan finansiālu iemeslu dēļ. Google vienošanās pārceļ mūsu efektīvo digitālo jaudu no modernu preču veikala mēroga patiesi industriālā mērogā. Izmantojot šo programmu un tamlīdzīgas, Stenforda cenšas veicināt mācīšanos un stimulēt jauninājumus."

Maikls A. Kellers (Michael A. Keller), universitātes bibliotekārs

Uzziniet vairāk par Kolumbijas Universitātes līdzdalību projektā.

Kalifornijas Universitāte

Atslēdzot durvis uz informācijas bagātību, kas glabājas mūsu bibliotēkās, un padarot tās pieejamas jaunākajam, ko meklēšanas tehnoloģijām spēj piedāvāt, Kalifornijas Universitāte turpina savu darbu izmantot tehnoloģijas un mūsu bibliotēkas krājumus pētījumu, mācību, pacientu aprūpes un kultūras saistību atbalstam. Šajā jaunajā pasaulē cilvēki saistīs informāciju un idejas, kas līdz šim bija nepieejamas, palielinot inovācijas gaitu visās dzīves jomās – akadēmiskajā, ekonomiskajā un pilsoniskajā – un palielinot pasaules izcilāko bibliotēku izmantošanu.

Ar mūsu bibliotēkas īpašumu digitālajām kopijām mēs sniegsim arī garantiju neskaitāmajiem autoriem, izdevējiem un lasītājiem, kas būtu satriekti par iespējamo katastrofālo zaudējumu, piemēram, dabas katastrofas dēļ. Ikviens, kas šaubās par triecienu, ko mūsu kultūras piemiņai varētu izraisīt šāda katastrofa, ir jāatceras kaut vai viesuļvētras Katrīnas radītie postījumi mūsu māsu bibliotēkās Līča valstīs.

Kā iestādei, kas ir izveidojusi šos plašos krājumus sabiedrībai kopumā un sabiedrības mērķiem, pievienošanās Google bibliotēkas sadarbībai bija pareizā izvēle."

– Daniels Grīnšteins (Daniel Greenstein), zinātniskās informācijas viceprezidenta vietnieks un universitātes bibliotekārs

Uzziniet vairāk par Kornela Universitātes bibliotēkas līdzdalību projektā.

Madrides Komplutenses Universitāte

Grāmatas, uz ko vairs neattiecas autortiesības, iepriekš bija pieejamas tikai cilvēkiem ar piekļuvi Madrides Komplutenses Universitātes bibliotēkai vai arī naudai, lai ceļotu, tagad šīs grāmatas būs pieejamas ikvienam ar interneta savienojumu, lai arī kur viņi dzīvotu. Mēs diezgan burtiskā nozīmē atveram savu bibliotēku visai pasaulei. Izglītības iespējas ir fenomenālas, un mēs priecājamies sadarboties ar Google šajā projektā".

– Karloss Berzonsa (Carlos Berzosa), rektors

Uzzināt vairāk par Madrides Komplutenses Universitātes iesaistīšanos šajā projektā [spāņu valodā].

Lozannas Universitātes bibliotēka

"Grāmatas, uz ko vairs neattiecas autortiesības, iepriekš bija pieejamas tikai cilvēkiem ar piekļuvi Lozannas Universitātes bibliotēkai, tagad tās būs pieejamas ikvienam ar interneta pieslēgumu, lai arī kur viņš dzīvotu. Mēs diezgan burtiskā nozīmē atveram savu bibliotēku visai pasaulei. Izglītības iespējas ir fenomenālas, un mēs priecājamies sadarboties ar Google šajā projektā".

-Huberts A. Vilards (Hubert A. Villard), Kantonālas un Lozannas Universitātes bibliotēkas direktors.

Uzzināt vairāk par Lozannas Universitātes bibliotēkas iesaistīšanos šajā projektā [franču valodā].

Mičiganas Universitāte

Projekts ar Google ir pamats mūsu kā izcilas publiskas universitātes misijai attīstīt zināšanas gan universitātes teritorijā, gan ārpus tās. Pievienojoties šai sadarbībai, kas padara mūsu bibliotēkas īpašumus atrodamus caur Google, Mičiganas Universitāte darbojas kā starpnieks iniciatīvā, kas radikāli palielina informācijas pieejamību sabiedrībai. Mičiganas Universitāte izmanto šo projektu kā līdzekli, lai padarītu informāciju pieejamu pēc iespējas plašāk un ērtāk. Vēl jo vairāk — Mičiganas Universitātes bibliotēka uzsāka šo novatorisko sadarbību vairāku pārliecinošu iemeslu dēļ:

  • mēs uzskatām, ka, neskaitot pamata piekļuvi bibliotēkas krājumiem, šī aktivitāte ir inovatīva, ļaujot universitātes bibliotēkai attīstīties uz un no jauna veidot svarīgus bibliotēkas pakalpojumus jaunajai tūkstošgadei.
  • Šis darbs radīs jaunus veidus, kā lietotāji varēs meklēt bibliotēkas saturu un piekļūt tam, piedāvājot mūsu krājumus mūsu pašu lietotājiem un lietotājiem visā pasaulē.
  • Lai arī mēs esam uzsākuši plaša mēroga uz saglabāšanu balstītu materiālu pārveidošanu bibliotēkas krājumos jau pirms vairākiem gadiem un esam līderi digitālās saglabāšanas centienos pētniecības bibliotēku vidū, mēs zinām, ka tikai ar šāda veida sadarbību iespējams sasniegt šāda mēroga pārveidi. Mūsu programma ir spēcīga, un mēs esam spējuši digitāli pārveidot aptuveni 5000 sējumu/gadā; taču šādā ātrumā mums paietu vairāk nekā tūkstoš gadu, lai digitāli pārveidotu visus mūsu krājumus."

Džons P. Vilkins (John P. Wilkin), bibliotekāra vietnieks universitātes bibliotēkā

Uzziniet vairāk par Kornela Universitātes bibliotēkas līdzdalību projektā.

Teksasas Universitāte Ostinā

Universitātes bibliotēkām mūsu sabiedrībā ir uzticēts nozīmīgs uzdevums — informācijas savākšana un pieejas sniegšana informācijai, kas aptver visas cilvēces zināšanu jomas. Mūsu bibliotēkas ir atbildīgas arī par šo zināšanu efektīvu saglabāšanu un pieejas nodrošināšanu tai ilgstošos laika periodos. Teksasas Universitātē Ostinā mēs cītīgi strādājam visu šo mērķu labad un uzskatām, ka dalība šajā pasākumā palīdzēs nodrošināt mūsu spējas sasniegt šos mērķus nākotnē."

Freds Hīts (Fred Heath), bibliotēku viceprezidents un vadītājs

Uzziniet vairāk par Teksasas Universitātes Ostinā līdzdalību projektā.

Virdžīnijas Universitāte

Virdžīnijas Universitātes bibliotēka bija celmlauzis publiskā domēna materiālu pārveidošanā digitālā formātā. Mēs sākām ar iespiestiem tekstiem 1992. gadā, un fakultāte un studenti ātri atklāja, ka sen aizmirstie un tirdzniecībā vairs neesošie teksti var sasniegt jaunas auditorijas un radīt jaunas zināšanas. Mēs bieži esam runājuši par bibliotēkām bez sienām, bet tagad mēs esam vēl tuvāk, lai īstenotu šo vīziju, pateicoties šai sadarbībai."

Karīna Vitenborga (Karin Wittenborg), Virdžīnijas Universitātes bibliotekāre

Uzziniet vairāk par Kornela Universitātes bibliotēkas līdzdalību projektā.

Viskonsinas- Medisonas Universitāte

Viskonsinas- Medisonas Universitātes bibliotēkas un Viskonsinas vēsturiskās sabiedrības bibliotēkas apvienotie bibliotēkas krājumi veido vienu no lielākajiem dokumentu un vēsturisko materiālu krājumiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Līdz ar šo pagrieziena punkta sadarbību ar Google, Viskonsina pārņem vadošo lomu publisko domēnu darbu saglabāšanā nākotnes paaudzēm un bibliotēkas resursu padarīšanā par plaši pieejamiem izglītības un pētnieciskiem mērķiem. Šie centieni patiesi ilustrē Viskonsinas idejas vīziju — uzskatu, ka universitātes robežas ir bezgalīgas. Viskonsinas bibliotēkas ir sekojušas šai tradīcijai. Google digitālās pārveidošanas centieni ļaus bibliotēkām paplašināt piekļuvi publisko domēnu materiāliem, kas līdz šim bija pieejami tikai bibliotēkās. Liela daļa no šī materiāla ir reta un unikāla, sniedzot bagātīgu, brīvu informācijas avotu izglītības, pētnieciskiem mērķiem un sabiedrībai kopumā.''

Edvards van Gemerts (Edward Van Gemert), Viskonsinas- Medisonas Universitātes bibliotēku pagaidu direktors

Uzziniet vairāk par Kolumbijas Universitātes līdzdalību projektā.

©2011 Google — SākumlapaPar GoogleKonfidencialitātes politika